» Wycieczki do Włoch 
- Skarby Italii
- Włochy - Roma Tour
- Włochy - Toscana Tour
- Włochy - Toskania i Cinque Terre
- Włochy - Na kraniec włoskiego obcasa
- Chorwacja, Włochy - Wokół Istrii
- Włochy - Alpejskie jeziora
- Włochy - Capri Tour
- Włochy - Giro di Italia
- Śladami Ojca Pio
- Karnawał w Wenecji
- Włochy, Francja - Liguria i Lazurowe wybrzeże
- Wycieczka do Włoch z Mediolanem i Cinque Terre
- Szwajcaria i Włochy - Koleje Retyckie i włoski styl
- Europejski TOP - miasta miłości, najwyższe góry i czarujące zamki Holandia, Fran
- Rodzina na wakacjach - Włochy z parkami rozrywki
- Wycieczka do Włoch - Padwa, Bolonia, Wenecja
- Wycieczka do Włoch - Rzym
- Rzym i Sekrety Watykanu 4 Dni
- Wycieczka do Rzymu samolotem - wylot z Krakowa
- Wycieczka do Włoch - Neapol, Capri, Pompeje
- Rzym i Sekrety Watykanu 5 Dni
- WENECJA, wyspy weneckie i Padwa
- Włochy - Venezia Tour
- Włochy - Viva Italia
- Walentynki w Rzymie i Wenecji
- Rzym 7 dni
- Piękna Liguria Bogata Lombardia
- Panorama Włoch
- Wycieczka do Włoch - Toskania
- Magiczna Toskania
- Północne Włochy i Lazurowe Wybrzeże
- Panorama Włoch
- Jeziora Alpejskie
- Odlotowy Rzym 5 dni z Krakowa
- Odlotowy Rzym z wypoczynkiem z Krakowa
- Odlotowy Mediolan z Katowic i Krakowa
- Odlotowe Bari i bajkowe okolice
- Odlotowy Neapol i Capri
- Sycylia i perły południowych Włoch
- Italia alla carta
- Włochy - Skarby Italii
- Zapach Toskanii
- Włochy północne
- Szlakiem włoskich jezior
- Korsyka i Sardynia
- Wycieczka do Włoch - Wenecja ,Asyż, Rzym
» Pielgrzymki 
- Lotnicza pielgrzymka Pompejańska do Włoch
- Pielgrzymka: Włochy Klasyczne
- Pielgrzymka na Sycylię
- Pielgrzymka do Włoch południowych śladami św. Maksymiliana Kolbe
- Pielgrzymka do Rzymu i Toskanii - 2 programy
- Pielgrzymka do Włoch śladami św. O. Pio z Poznania, Gdańska, Katowic, Wrocławia,
- Rzym 5 dni samolotem
- RZYM autokarem i samolotem
- Pielgrzymka Pompejańska do Włoch
- Pielgrzymka do Włoch śladami św. o. Pio i o. Dolindo
» Weekend majowy 2020 
- Włochy - Wenecja - Asyż - Rzym
- Rzym 7 dni
- Wycieczka do Toskanii
- Wycieczka do Włoch z Mediolanem i Cinque Terre

 
 » Wycieczki do Włoch  » Skarby Italii

Włochy - Skarby Italii


Terminy:   
01.02.2020 - 08.02.2020   Cena: 1 199 PLN
08.02.2020 - 15.02.2020   Cena: 1 199 PLN
07.03.2020 - 14.03.2020   Cena: 1 199 PLN
28.03.2020 - 04.04.2020   Cena: 1 199 PLN
25.04.2020 - 02.05.2020   Cena: 1 349 PLN
02.05.2020 - 09.05.2020   Cena: 1 349 PLN
16.05.2020 - 23.05.2020   Cena: 1 249 PLN
06.06.2020 - 13.06.2020   Cena: 1 249 PLN
04.07.2020 - 11.07.2020   Cena: 1 249 PLN
25.07.2020 - 01.08.2020   Cena: 1 249 PLN
08.08.2020 - 15.08.2020   Cena: 1 249 PLN
29.08.2020 - 05.09.2020   Cena: 1 199 PLN
03.10.2020 - 10.10.2020   Cena: 1 199 PLN
07.11.2020 - 14.11.2020   Cena: 1 099 PLN

POLSKA - FLORENCJA - PIZA - RZYM - WATYKAN - NEAPOL - MONTE CASSINO - ASYŻ - WENECJA

1 dzień (sobota) - wyjazd z Polski zgodnie z rozkładem jazdy. Przejazd przez Czechy i Austrię.

2 dzień (niedziela) - w godzinach popołudniowych przyjazd w okolice Montecattini, zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja, nocleg.

3 dzień (poniedziałek) - po śniadaniu wykwaterowanie i wyjazd na zwiedzanie dwóch silnie ze sobą rywalizujących miast przepięknej Toskanii. Spór między Pizą a Florencją ma związek z przynależnością miast do przeciwnych frakcji politycznych, choć to oczywiście nie jedyny powód wrogości. Pierwsza była gibelińska (stronnictwo cesarskie), a zaś druga gwelficka (stronnictwo papieskie). W XII wieku Florencja stała się centrum ekonomicznym Toskanii. Jej jedynym mankamentem był brak portu, który miała z kolei Piza. Aby korzystać z pizańskiej linii brzegowej Florencja musiała płacić daninę i to właśnie ten czynnik leży u podłoża konfliktu. W stolicy regionu - Florencji zobaczymy: Bazylikę Santa Croce z grobami (Dantego, Michała Anioła, Galileusza i Machiavelliego), Katedrę Santa Maria del Fiore z jej słynną czerwoną bryłą kopuły dominującą nad dachami Florencji, Dzwonnicę Giotta, Baptysterium San Giovanni z Drzwiami Raju (nazwa nadana przez Michała Anioła), przespacerujemy się po Piazza della Signoria, głównym placu miasta, gdzie zobaczymy Palazzo Publico. Na koniec pobytu zobaczymy Most Złotników (Ponte Vecchio) będący najstarszym z mostów we Florencji. W godzinach popołudniowych udamy się na zwiedzanie Pizy, gdzie zobaczymy: Bazylikę św. Ramirego, Campo Santo Monomentale - XIII w. cmentarz oraz Krzywą Wieżę - odchyloną od pionu o około 4,37m z powodu osiadania gruntu pod jej fundamentami. W godzinach wieczornych przyjazd do hotelu w okolicach Rzymu, zakwaterowanie, obiadokolacja i nocleg.

4 dzień (wtorek) - po śniadaniu wyjazd do Rzymu, miasta magicznego, wzbudzającego niezatartą tęsknotę, począwszy od niezliczonej ilości zabytków do miejsc związanych z legendami i przesądami. Te najbardziej znane wiążą się z najważniejszymi zabytkami. Wrzucenie pojedynczej monety do Fontanny di Trevi sprawi, że z pewnością jeszcze kiedyś wrócicie w to miejsce. Wrzucenie 2 monet gwarantuje romans z jakimś przystojnym Włochem czy Włoszką. Kto wrzuci 3 monety może spodziewać się szybkiego zakochania i ślubu. Po ślubie niepewnym wierności swoich kobiet panom z pomocą przyjdą Usta Prawdy. Jeśli kobieta, która zdradziła swojego męża włoży rękę do otworu imitującego usta, ręka zostanie odcięta przez boga jako kara za niewierność.

Zwiedzanie Rzymu realizowane będzie metrem (autokar zatrzymuje się na parkingu na przedmieściach). W stolicy Włoch zobaczymy m.in.: Watykan - możliwość odwiedzenia grobu Jana Pawła II, Panteon - rotunda o średnicy 44 metrów znajdujący się na Polu Marsowym; Schody Hiszpańskie - na których odbywają się coroczne pokazy mody, a wiosną zdobi je kwiatowa dekoracja ustawiana z okazji festiwalu kwiatów. Następnie zobaczymy: Fontannę di Trevi, Kapitol, który od początku Rzymu był twierdzą i sanktuarium oraz symbolem miasta; Pałac Senatorów - dawniej siedziba senatu, dziś władz miejskich, pomnik Marka Aureliusza - jedyny istniejący konny posąg z czasów imperium rzymskiego, Forum Romanum - centrum polityczne i towarzyskie Rzymu okresu republiki; Łuk Tytusa; Koloseum - odbywały się tam walki gladiatorów, neumachie i polowania na dzikie zwierzęta. Obiekt ten 7 lipca 2007 r. został ogłoszony jednym z siedmiu nowych cudów świata. Po zwiedzaniu przejazd do hotelu, obiadokolacja i nocleg.

5 dzień (środa) – po śniadaniu wyjazd na zwiedzanie Neapolu. Miłośnicy makaronu, kawy i Alfa Romeo upodobali sobie okolice Wezuwiusza i zbudowali tam trzecie co do wielkości miasto Włoch. Trudno powiedzieć co ich do tego skłoniło - być może lubią ryzyko, a może po prostu ziemia była tam wyjątkowo tania. Podczas spaceru po "stolicy południa Włoch" zobaczymy: dzielnicę Santa Lucia, Plac Municipio z Palazzo Reale, Castel Nuovo, Galerię Umberto I i Castel dell'Ovo. W godzinach popołudniowych udamy się na wzgórze Monte Cassino - miejsce najbardziej zaciętej bitwy II wojny światowej, zwanej często bitwą o Rzym, gdzie bohatersko walczyli żołnierze polskiego II Korpusu. Odwiedzimy cmentarz wojskowy żołnierzy polskich, grób gen. Andersa oraz Opactwo Benedyktyńskie z 529 roku, które wznosi się na szczycie wzgórza. Po zwiedzaniu przejazd do hotelu, obiadokolacja i nocleg.

6 dzień (czwartek) - po śniadaniu wyjazd na zwiedzanie Asyżu – miasta Świętego Franciszka i Świętej Klary. Bazylika św. Franciszka pochodzi z XIII w. Została zbudowana na Wzgórzu Piekielnym i w całości została poświęcona św. Franciszkowi. Zobaczymy również Bazylikę św. Klary - gotycki kościół, który powstał na miejscu kościoła św. Jerzego i Katedry św. Rufina (kościoła romańskiego z XII w). Na zakończenie dnia zobaczymy: Bazylikę Santa Maria degli Agneli zbudowaną w pobliżu Asyżu na polecenie Papieża Piusa V oraz kościół św. Damiana, gdzie znajduje się kopia cudownej ikony Krzyża z San Damiano. Przejazd do hotelu, obiadokolacja i nocleg w okolicach Wenecji.

7 dzień (piątek) - po śniadaniu wykwaterowanie i przejazd do miasta położonego na ponad 100 wyspach, posiadającego 170 kanałów liczących łącznie 100 kilometrów, oraz ponad 400 mostów, mostków i kładek. Miasta, które odkryło dla nas kawę, wydało Marco Polo i Antonio Vivaldiego, gdzie swoich podbojów dokonywał Giacomo Casanova. Zwiedzanie Wenecji rozpoczniemy od rejsu vaporetto (tramwaj/taksówka wodna). Słynnymi kanałami weneckimi dostaniemy się na plac św. Marka, skąd rozpoczniemy spacer wzdłuż Kanału le Grande obok Pałacu Dożów przez Most Westchnień i Most Rialto. Na zakończenie dnia udamy się w podróż powrotną do Polski.

8 dzień (sobota) - przekroczenie granicy Polski w godzinach porannych.

W cenie
      Zakwaterowanie w pokojach 2, 3 osobowych,
      5 noclegów w hotelach ***
      5 śniadań,
      zwiedzanie Włoch wg programu: zwiedzanie Florencji,  Pizy, Rzymu i Watykanu,  Neapolu, Monte Cassino, Asyżu, Wenecji,
      transport autokarem klasy LUX (barek, klimatyzacja, DVD, toaleta),
      opieka pilota i przewodników.

Obowiązkowe
    Ubezpieczenie KL,NW : 50 PLN/os.,
    dopłata do wyżywienia HB : 50 EUR/os. (płatne w autokarze u pilota) lub 240 PLN/os. przy rezerwacji w Polsce,
    bilety wstępu do zwiedzanych obiektów, zestawy słuchawkowe (ok. 15 euro), opłaty klimatyczne, wjazdy do miast oraz miejscowi przewodnicy około 105 EUR/os.,(kwota nie podlega rozliczeniu i zwrotowi),
    Turystyczny Fundusz Gwarancyjny: 10 PLN/os.

Opcjonalne
    Kup Sobie Spokój: 80 PLN/os., daje możliwość bezkosztowej rezygnacji z imprezy do 21 dni przed jej rozpoczęciem oraz chroni przed dopłatami kursowymi oraz dopłatami paliwowymi. W przypadku rezygnacji z imprezy, opłata za usługę “Kup sobie spokój” nie podlega zwrotowi,
    ubezpieczenia KR: 3-4% od wartości imprezy,
    rezerwacja miejsca w autokarze: 50 PLN/os.

Zakwaterowanie
W trakcie zwiedzania zakwaterowanie w hotelach *** : 1 nocleg w okolicach Montecatini Terme lub okolicy, 2 noclegi w okolicach Rzymu, 1 nocleg w okolicach Asyżu, 1 nocleg w okolicach Wenecji. W każdym z hoteli zakwaterowanie w pokojach 2, 3 osobowych (według wyboru) z łazienkami.

Transport
Transport autokarem z Polski około 16 godzin od granicy polskiej. Przejazd przez Czechy, Austrię i Włochy. Przyjazd do Włoch w okolicach godziny 15:00. Na terenie Polski istnieje możliwość przesiadek oraz transportu mikro i minibusami. Podane godziny mogą ulec zmianie.

Przystanek    Data    Godzina    Dopłata
Bydgoszcz
Hala Łuczniczka, ul. Toruńska 59    10.08.2019 r.Sobota    15:15    100 PLN
Chodzież
Stacja Orlen, ul. Władysława Jagiełły    10.08.2019 r.Sobota    16:05    100 PLN
Częstochowa
McDonald's przy BP, kierunek Katowice    10.08.2019 r.Sobota    21:15    0 PLN
Gdańsk
Stacja Orlen, Trakt Św. Wojciecha 43/45, 80-044 Gdańsk    10.08.2019 r.Sobota    12:45    150 PLN
Gdynia
Dworzec PKP    10.08.2019 r.Sobota    11:45    150 PLN
Gliwice
parking przy Mcdonald’s, ul. Pszczyńska 325, obok centrum handlowego Europa Centralna    10.08.2019 r.Sobota    23:15    0 PLN
Głogów
Parking TESCO przy ul. Piłsudskiego 15    10.08.2019 r.Sobota    18:30    130 PLN
Gorzów Wielkopolski
Dworzec PKS, przystanek dla wysiadających    10.08.2019 r.Sobota    15:15    130 PLN
Grudziądz
Stacja Orlen, Michale 114    10.08.2019 r.Sobota    14:45    130 PLN
Kalisz
Stacja Paliw STATOIL, ul. Podmiejska 22    10.08.2019 r.Sobota    17:35    150 PLN
Katowice
stacja paliw BP z McDonald's przy A4, kierunek Wrocław, ul. Górnośląska 55    10.08.2019 r.Sobota    22:30    0 PLN
Koszalin
Stacja BP Posejdon ul. Krakusa i Wandy 1E, 75-824 Koszalin    10.08.2019 r.Sobota    13:15    150 PLN
Kościan
Stacja Orlen, ul. Śmigielska    10.08.2019 r.Sobota    18:40    0 PLN
Kraków
STACJA PALIW ARGE, ul. Pasternik 66, 31-354 Kraków, w kierunku Katowic    10.08.2019 r.Sobota    21:10    100 PLN
Legnica
Stacja Orlen, Nowa Wieś Legnicka 44    10.08.2019 r.Sobota    19:45    100 PLN
Leszno
Stacja paliw LOTOS, ul. Balonowa 35, 64-100 Leszno    10.08.2019 r.Sobota    19:05    0 PLN
Lubin (dolnośląskie)
STACJA PALIW STATOIL ul. J. Piłsudskiego 1    10.08.2019 r.Sobota    19:15    100 PLN
Łódź
parking przy stacji paliw E. Leclerc, ul. Inflancka 53    10.08.2019 r.Sobota    19:00    0 PLN
Nowa Sól
Dworzec PKS    10.08.2019 r.Sobota    17:30    130 PLN
Opole
stacja paliw LOTOS, Rogów Opolski 1A węzeł Krapkowice przy drodze krajowej 45    10.08.2019 r.Sobota    22:15    0 PLN
Ostrów Wielkopolski
Stacja paliw SHELL z McDonald's ul. Kaliska 104    10.08.2019 r.Sobota    18:05    150 PLN
Piła
Stacja Paliw Lukoil, Aleja Poznańska 93, 64-920 Piła    10.08.2019 r.Sobota    15:45    100 PLN
Piotrków Trybunalski
Oberża Złoty Młyn w Majkowie Dużym, 2 km od A1 kierunek Wrocław    10.08.2019 r.Sobota    20:15    0 PLN
Polkowice
parking przy Aqua Parku    10.08.2019 r.Sobota    19:00    100 PLN
Poznań
McDonald's Franowo, obok hipermarketu OBI, ul. Szwedzka 2    10.08.2019 r.Sobota    17:45    0 PLN
Rawicz
Stacja paliw BP, Dębno 1A, 55-140 Dębno    10.08.2019 r.Sobota    19:35    0 PLN
Rzeszów
stacja paliw Shell ul. Hetmańska 46    10.08.2019 r.Sobota    18:40    150 PLN
Słupsk
Dworzec PKP    10.08.2019 r.Sobota    12:15    150 PLN
Szczecin
Stacja paliw Circle K, ul, Gryfińska 60, 70-772 Szczecin    10.08.2019 r.Sobota    13:45    150 PLN
Szczecinek
Dworzec PKP, ul. Dworcowa 1    10.08.2019 r.Sobota    14:30    150 PLN
Świebodzin
stacja Orlen ul. Wojska Polskiego, 66-200 Świebodzin    10.08.2019 r.Sobota    16:15    100 PLN
Tarnów
Stacja Paliw Grosar ul. Jana Pawła II 22    10.08.2019 r.Sobota    19:40    130 PLN
Tczew
Stacja BP, ul. Braci Grimm    10.08.2019 r.Sobota    13:45    150 PLN
Toruń
dworzec PKP Toruń Miasto    10.08.2019 r.Sobota    14:15    100 PLN
Warszawa
Dworzec Zachodni (stanowisko międzynarodowe)    10.08.2019 r.Sobota    17:00    0 PLN
Wrocław
PARK HANDLOWY BIELANY, parking przy IKEA, ul. Czekoladowa    10.08.2019 r.Sobota    21:00    0 PLN
Zielona Góra
Parking przy NETTO, ul. Ułańska 1, 65-980 Zielona Góra    10.08.2019 r.Sobota    17:00    130 PLN
Żory
STACJA PALIW LUKOIL    11.08.2019 r.Niedziela    00:00    0 PLN

Ważne:
Opłata obowiązkowa na realizację programu wycieczki poza granicami Polski. Opłata nie podlega rozliczeniu ani zwrotowi. Z opłaty finansowane są: checkpointy, parkingi, wydatki graniczne, taksa (zgodna z ofertą), opłaty związane z realizacją programu i inne nieprzewidziane programem.
Opłata zbierana jest w autokarze po przekroczeniu granicy Polski.
Przejazdy po Polsce mogą być realizowane autokarem klasy LUX, busem lub samochodem osobowym. Transport autokarem docelowym odbywa się od granicy Polski.
Turystyczny Fundusz Gwarancyjny (TFG) został powołany do życia 26 listopada 2016 roku i dotyczy wszystkich organizatorów imprez turystycznych działających na polskim rynku. Do każdej imprezy turystycznej zostanie doliczona składka, którą biuro w całości przekaże na TFG. Wyjątkiem są imprezy odbywające się w krajach posiadających granicę z Rzeczpospolitą Polską. Składka nie jest przychodem biura, dlatego nie ma możliwości wystawienia FV na kwotę przeznaczoną na TFG.

Pozostałe informacje:
Spotkanie organizacyjne odbywa się w dniu przyjazdu lub dnia następnego. Na spotkaniu przekazywane są niezbędne informacje dotyczące wycieczki.
Program zwiedzania jest ramowy i może ulec zmianie.
Pilot nie oprowadza po wnętrzach zwiedzanych obiektów.
Każdy Uczestnik zobowiązany jest posiadać dokument tożsamości. Opłata obowiązkowa na realizację programu wycieczki poza granicami Polski. Opłata nie podlega rozliczeniu ani zwrotowi. Z opłaty finansowane są: taksa klimatyczna, taksa kwaterunkowa, checkpointy, parkingi, lokalni przewodnicy, bilety wstępu, wydatki graniczne i inne nieprzewidziane programem. Niniejsza kwota może ulec zmianie w zależności od liczby osób biorących udział w wycieczce. W podanej kwocie nie uwzględniono, między innymi biletów wstępu do Koloseum w Rzymie - bilet 15 euro. Pilot rozlicza się z wstępów. Opłata za lokalnych przewodników jest kalkulowana na całą grupę i nie podlega odliczeniu w przypadku samodzielnego zwiedzania.Kwota w zależności od takich czynników jak liczba osób oraz ceny wjazdówek do miast może zmniejszyć się lub wzrosnąć średnio o 10%.


(fucl)

 

 

 

 

 

.


 

(fucl)

  

Wycieczki objazdowe do Wło..


Wakacje w Rimini


Wycieczki objazdowe do Włoch samolotem i autokarowe. Wycieczki zagraniczne typu wczasy i zwiedzanie.
Nasi konsultanci pomogą Ci  wybrać kierunek twojej wyprawy i sprawdzą najlepsze oferty wakacji ze zwiedzaniem. Popularne wycieczki  

 

Na portalu znajdziesz wszystko co warto zobaczyć. Poznawaj nowe kultury, podziwiaj ciekawe miasta oraz ich zabytki. Interesujące programy zwiedzania. Co dzień możesz być w innym miejscu. Już dziś możesz  zaplanować swoje wakacje 2015!

 Wycieczki do Rzymu  

Wycieczka lotnicza do Watykanu Wycieczki autokarem  

  • Wycieczki autokarem do Włoch i wielu innych państw w Europie. Podczas wycieczki zobaczą Państwo najpiękniejsze miejsca na mapie Europy.
    Wyjazdy autokarowe na tanie wycieczki do Lwowa, Berlina, Pragi, Wilna.

    Oaza Travel 
oferuje tanie 
wycieczki zagraniczne - autokarowe do Litwy, Ukrainy, Węgier, Austrii. 
Polecamy wycieczki autokarowe do Hiszpanii, Portugalii, wczasy autokarem
 Bułgaria, Chorwacja oraz zwiedzanie Francji, Włoch, Rosji, Rumunii

     Kuchnia włoska  

    Kuchnia włoskaPielgrzymka do WłochWycieczki do Rzymu

..zobacz więcej   licznik odwiedzin - 26836385        | mapa strony | © 2011 - 2012
Utworzono przez entro.pl witryny www AbcinfoCMS