» Wycieczki do Włoch 
- Donatello - wycieczka objazdowa
- Skarby Italii
- Przepiękne Włochy Północne
- Północne Włochy i francuskie Lazurowe Wybrzeże
- Capri Tour
- Włochy - Giro di Italia
- Viva Italia
- Pod słońcem Toskanii
- Włochy - Bernini
- Italia alla carta
- Włochy - Giotto
- WYCIECZKA DO WŁOCH PÓŁNOCNYCH Z MEDIOLANEM
- Piękna Liguria - Bogata Lombardia
- Północne Włochy i Lazurowe Wybrzeże
- Panorama Włoch
- Rzym 7 dni
- Odlotowy Neapol i Capri
- Sycylia i perły południowych Włoch
- Korsyka i Sardynia
- Zapach Toskanii
- Włochy - Skarby Italii
- Włochy północne
- Szlakiem włoskich jezior
- Włoskie Sanktuaria
- Odlotowy Mediolan
- Włochy - Toskania i Cinque Terre
- Włochy - Perełki północnych Włoch
- Wycieczka do Rzymu
- Wycieczka lotnicza na Sycylię
- Wycieczka do Włoch - Wenecja ,Asyż, Rzym
» Włochy dla seniora 
- Lazurowa przygoda - Włochy, Francja
- Senior Travel Włochy
- Grand Hotel Dei Cavalieri
- Hotel Plaza
- Włochy - Rzymskie Dolce Vita
- Włochy - Uroki Toskanii
» Pielgrzymki 
- Pielgrzymka do Ojca Pio
- Pielgrzymka Śladami Ojca PIo - autokarem
- Pielgrzymka do Włoch śladami św. Franciszka
- Pielgrzymka lotnicza do Rzymu
- Pielgrzymka małżeństw do Ojca Pio
- Pielgrzymka do Rzymu, Włoch Środkowych i Północnych - samolotem
- Pielgrzymka do Rzymu z nawiedzeniem Manoppello i San Giovanni Rotondo oraz Capri
- Pielgrzymka do Rzymu nawiedzeniem Loreto i San Giovanni Rotondo - autokarem
- RZYM DO GROBU Św. Jana Pawła II
» Wypoczynek i zwiedzanie 
- Zwiedzanie Włoch + wypoczynek nad Adriatykiem
- Odlotowy Rzym z wypoczynkiem
- Zwiedzanie Włoch + wypoczynek nad Morzem Tyrreńskim
- Liguria i Lazurowe Wybrzeże
- Wyspa Skarbów - Sardynia
- Wczasy we Włoszech Rimini

 
 » Wypoczynek i zwiedzanie  » Wyspa Skarbów - Sardynia

Wyspa Skarbów - Sardynia

Termin:
07.06.2018 - 18.06.2018   Cena promocyjna: 2 324 PLN
13.09.2018 - 24.09.2018   Cena promocyjna: 2 324 PLN

Program ramowy
1 dzień (czwartek)

Wyjazd z Polski zgodnie z rozkładem jazdy. Nocny przejazd przez Czechy  i Austrię do Włoch.

2 dzień (piątek)
W godzinach popołudniowych przyjazd na nocleg do Włoch, zakwaterowanie  w hotelu na wybrzeżu Liguryjskim, obiadokolacja i nocleg.

3 dzień (sobota)
Po śniadaniu przejazd na zwiedzanie Genui, największego z włoskich portów, jednego z najbogatszych miast. W programie zwiedzanie gotyckiej katedry San Lorenzo, spacer obok domu Krzysztofa Kolumba na Piazza Ferrari, via Garibaldi z pięknymi pałacami. Wieczorem odprawa promowa na Sardynię. Nocleg na promie. W cenie wycieczki gwarantujemy siedzenia lotnicze. Za dopłatą istnieje możliwość rezerwacji noclegu w kabinach czterosobowych – koniecznie należy zgłosić w momencie rezerwacji imprezy. Kolacja we własnym zakresie.

4 dzień (niedziela)
W godzinach porannych przypłynięcie do Olbii. Następnie przejazd na zwiedzanie najpiękniejszej i najbardziej ekskluzywnej części Sardynii - Costa Smeralda. Przejazd kolejką przez Porto Cervo z bajecznie wielkimi i luksusowymi jachtami, domami oraz sklepami. Przejazd panoramiczną trasą na Golfo Aranci i następnie do regionu Barbagia, który słynie z wielu lokalnych tradycji. W każdy weekend inna miejscowość organizuje tzw. Corte Apertas. Mieszkańcy otwierają swoje domy i zapraszają turystów na różnorodne degustacje i pokazy, podczas których przedstawiają wszystkim swoją kulturę, tradycję oraz gastronomię. Po tak wypełnionym dniu, przejazd do hotelu Argentiera, zakwaterowanie, obiadokolacja i nocleg.

4-10 dzień (niedziela – sobota)
Wczasy w hotelu *** na Sardynii. W trakcie pobytu realizowany jest program zwiedzania. Istnieje możliwość wykupienia wycieczek fakultatywnych.
1 dzień zwiedzania – zwiedzanie Alghero, Groty Neptuna, Sella Mosca.
Po śniadaniu przejazd do Alghero - miasta kultury katalońskiej, które często nazywane jest „małą Barceloną“. W programie m.in. zwiedzanie historycznego centrum miasta z architekturą katalońską i bogatą historią. Czas wolny na starym mieście, w okolicach malowniczego portu. Z portu przepłyniemy łodzią do Groty Neptuna, która uznawana jest za jedną z najpiękniejszych grot w basenie Morza Śródziemnego. Na zakończenie dnia udamy się do winnicy Sella Mosca na degustację win i zwiedzanie jednej z nastarszych winnic regionu. Zapoznamy się z wyrobem i produkcją doskonałych trunków wyspiarskich. Powrót do hotelu na obiadokolację i nocleg.
2 dzień zwiedzania – zwiedzanie Sassari, Bosa i Tinnura.
Po wczasnym śniadaniu przejazd do Sassari. To drugie największe miasto na Sardynii, znane przede wszystkim z produkcji wina oraz oliwek. Chętni będą mogli skorzystać z degustacji. Następnie udamy się do kościoła Santa Trinita di Saccargia, czyli Matki Boskiej od Łaciatej Krowy - jest to wspaniały przykład architektury romańsko-pizańskiej z XII wieku,a jednocześnie jedna z najbardziej rozpoznawalanych atrakcji w północej części Sardynii.
Następnie przejazd do Bosy, jedynego miasta na wyspie położonego nad sławną rzeką Temo. Zwiedzanie dzielnicy Sa Piana z wysokimi, kolorowymi domami i wąskimi uliczkami. Nieopodal roztacza się widok na wzgórza, na szczycie których znajduje się Castello Malaspina.
W drodze powrotnej przejazd do miejscowości Tinnura. Ta niewielka wioska słynie z nietypowych malowideł na ścianach budynków całego miasteczka, które zostały wykonane przez lokalnych artystów. Powrót do hotelu na obiadokolację i nocleg.

10 dzień (sobota)
Po śniadaniu i wykwaterowaniu z hotelu przejazd do miejscowości Olbia. Po drodze zatrzymamy się w średniowiecznej miejscowości Castelsardo, które jest urokliwie usytuowane na skalistym wzgórzu nad piękną zatoką. Zobaczymy pozostałości zamku Doria i pospacerujemy wąskimi uliczkami średniowiecznego miasteczka. Przejazd do Olibii. Zwiedzanie centrum miasta, czas wolny na głównym deptaku na ostatnie zakupy. Nocna przeprawa promem do Genui. Kolacja we własnym zakresie.

11 dzień (niedziela)
W godzinach porannych przepłynięcie do Genui. Następnie przejazd na zwiedzanie Mediolanu. W programie zwiedzania: Piazza Duomo, galeria Vittorio Emanuele, La Scala, Castello Sfarcesco. Przejazd na obiadokolację i nocleg w okolicach Werony.

12 dzień (poniedziałek)
Po śniadaniu, wyjazd do Polski. Przyjazd do Polski w godzinach wieczornych (miasta Polski północnej – 13. dnia w nocy).

Świadczenia
W cenie

- Zakwaterowanie w pokojach 2-, 3-osobowych.
- 2 noclegi na promie Olbia - Genua (bez wyżywienia, fotele lotnicze).
- 6 noclegów w hotelu *** na Sardynii.
- 2 noclegi na terenie Włoch.
- 8 śniadań.
- Transport autokarem klasy LUX (barek, klimatyzacja, DVD, toaleta).
- Zwiedzanie wg programu.
- Opieka pilota.

Obowiązkowe
- Ubezpieczenie KL, NNW: 80 PLN/os.
- 8 obiadokolacji – dopłata w autokarze 80 EUR/os. lub przy rezerwacji w złotówkach.
- Koszty realizacji programu (m. in.: opłaty lokalne, wjazdy do miast, opłaty przewodnickie) - ok. 90 EUR/os.
- Turystyczny Fundusz Gwarancyjny: 10 PLN/os.

Opcjonalne
- Kup Sobie Spokój: 80 PLN/os., (daje możliwość bezkosztowej rezygnacji z imprezy do 21 dni przed jej rozpoczęciem oraz chroni przed dopłatami  paliwowymi i kursowymi. W przypadku rezygnacji z imprezy, opłata za usługę “Kup Sobie Spokój” nie podlega zwrotowi).
- Ubezpieczenie KR: 3-4% wartości imprezy (pozwala na bezkosztową rezygnację z imprezy zgodnie z ogólnymi warunkami ubezpieczenia).
- Ubezpieczenie od chorób przewlekłych: 100 PLN/os.
- Rezerwacja miejsca w autokarze: 50 PLN/os.
- Wycieczki fakultatywne.
- Dopłata do kabin sypialnianych na promie (kabiny 2 i 4 osobowe).

Lokalizacja
Piękna, słoneczna, słynąca z białego piasku i druga pod względem wielkości włoska wyspa położona na Morzu Śródziemnym. Rozmaite wybrzeże, krystaliczne morze, łagodny klimat oraz gościnność mieszkańców to czynniki, które przyciągają na wyspę coraz więcej turystów. Wyspa skarbów -- tak właśnie określana jest Sardynia, ze względu na położenie i warunki klimatyczno - krajobrazowe sprzyjające wypoczynkowi. Sardyńskie plaże uznawane są za najpiękniejsze w Europie. Znajdziemy tu piaszczyste plaże, szmaragdowe kolory wód Morza Śródziemnego oraz malownicze klify.

Opis miejsca
Argentiera to miasteczko o ciekawej historii i tradycji. Życie płynie tu spokojnie i leniwie. Miejscowość jest położona na wzgórzach, z których jest łagodne zejście do morza i zatoki. W okolicy znajdują się zamknięte, a kiedyś bardzo ważne kopalnie srebra -- stąd miejscowość nazywana jest „srebrną". Opuszczone kopalnie zostały wpisane na listę Światowego Dziedzictwa UNESCO, a dla turystów goszczących w hotelu Argentiera INN możliwe jest zwiedzanie okolic kopalń. Piaszczysta plaża znajduje się 400 m od hotelu. Woda w morzu jest tu krystalicznie czysta. Zejście do wody jest łagodne i bezpieczne.

Zakwaterowanie
Hotel Argentiera INN *** - do dyspozycji gości pokoje 2- i 3-osobowe z łazienkami. W części wspólnej znajdziemy TV, bar i restaurację. Hotel położony jest w magicznej miejscowości o tej samej nazwie. 400 m od piaszczystej plaży.

Wyżywienie

W cenie zapewniamy 8 śniadań wzmocnionych.
Obowiązkowo należy wykupić 8 obiadokolacji w cenie preferencyjnej 80 EUR/os. Napoje do obiadokolacji są dodatkowo płatne. Płatność za wyżywienie dokonywana jest w autokarze w euro lub przy rezerwacji w złotówkach.

Pozostałe informacje

Ważne: Dotyczy oferty na dokwaterowanie – w przypadku braku chętnych na dokwaterowanie (osoba tej samej płci) wymagana jest dopłata do pokoju jednoosobowego na 7 dni przed wyjazdem - 500 PLN.

Obowiązkowa opłata na rzecz Turystycznego Funduszu Gwarancyjnego
Turystyczny Fundusz Gwarancyjny (TFG) został powołany do życia 26 listopada 2016 roku i dotyczy wszystkich organizatorów imprez turystycznych działających na polskim rynku. Do każdej imprezy turystycznej zostanie doliczona składka (w wysokości 10 PLN/os.), którą biuro w całości przekaże na TFG. Wyjątkiem są imprezy odbywające się w krajach posiadających granicę z Rzeczpospolitą Polską. Składka nie jest przychodem biura, dlatego nie ma możliwości wystawienia FV na kwotę przeznaczoną na TFG.

Transport
Transport autokarem trwa około 18 godzin od momentu przekroczenia granicy polskiej.
Przyjazd na pierwszy nocleg w okolicach godzin popołudniowych.
Na terenie Polski istnieje możliwość przesiadek oraz transportu mikro i minibusami (tzw. antenki)

Przystanek/ Dopłata
Bydgoszcz - Hala Łuczniczka, ul. Toruńska 59        100.00 PLN
Chodzież - Stacja Orlen, ul. Władysława Jagiełły        100.00 PLN
Częstochowa - McDonald's przy BP, kierunek Katowice        0.00 PLN
Gdańsk - Dworzec Główny PKP, przystanek autokarów przy poczcie        150.00 PLN
Gdynia - Dworzec PKP        150.00 PLN
Gliwice - parking przy Mcdonald’s, ul. Pszczyńska 325, obok centrum handlowego Europa Centralna        0.00 PLN
Głogów - Parking TESCO przy ul. Piłsudskiego 15        130.00 PLN
Gorzów Wielkopolski - Dworzec PKS, przystanek dla wysiadających        130.00 PLN
Grudziądz - Stacja Orlen, Michale 114        130.00 PLN
Katowice - Stacja Paliw BP z McDonald`s przy A4, kierunek Wrocław, ul. Górnośląska 55        0.00 PLN
Koszalin - Dworzec Główny PKP, przystanek autokarów        150.00 PLN
Kościan - Stacja Orlen, ul. Śmigielska        0.00 PLN
Kraków - STACJA PALIW ARGE, ul. Pasternik 66, 31-354 Kraków, w kierunku Katowic        100.00 PLN
Legnica - Stacja paliw Orlen, Nowa Wieś Legnicka 44        100.00 PLN
Leszno - Stacja Shell, przy trasie na Wrocław        0.00 PLN
Lubin (dolnośląskie) - Stacja Paliw STATOIL ul. J. Piłsudskiego 1        100.00 PLN
Łódź - parking przy stacji paliw E. Leclerc, ul. Inflancka 53        0.00 PLN
Nowa Sól - Dworzec PKS        130.00 PLN
Opole - Stacja Paliw LOTOS, Rogów Opolski 1A węzeł Krapkowice przy drodze krajowej 45        0.00 PLN
Piła - Dworzec Główny PKP, parking przed wejściem        100.00 PLN
Piotrków Trybunalski - Oberża Złoty Młyn w Majkowie Dużym, 2 km od A1 kierunek Wrocław        0.00 PLN
Polkowice - parking przy Akwa Parku        100.00 PLN
Poznań - McDonald's Franowo, obok hipermarketu OBI, ul. Szwedzka 2        0.00 PLN
Rawicz - Stacja paliw Orlen        0.00 PLN
Rzeszów - Stacja paliw SHELL ul. Hetmańska 46        150.00 PLN
Słupsk - Dworzec PKP        150.00 PLN
Sopot - stacja BP al.Niepodległości        150.00 PLN
Starogard Gdański - Dworzec PKP        150.00 PLN
Szczecin - Parking pod Trasą Zamkową przy Baszcie 7 Płaszczy        150.00 PLN
Szczecinek - Dworzec PKP        150.00 PLN
Świebodzin - stacja Orlen ul. Wojska Polskiego, 66-200 Świebodzin        100.00 PLN
Tarnów - Stacja Paliw Grosar, ul. Jana Pawła II        130.00 PLN
Toruń - dworzec PKP Toruń Miasto        100.00 PLN
Warszawa - Dworzec Zachodni (stanowisko międzynarodowe)        0.00 PLN
Wrocław - PARK HANDLOWY BIELANY, parking przy IKEA, ul. Czekoladowa        0.00 PLN
Zielona Góra - Dworzec PKS        130.00 PLN
Żory - STACJA PALIW LUKOIL        0.00 PLN(fcl)


 

Wycieczki objazdowe do Wło..


Wakacje w Rimini


Wycieczki objazdowe do Włoch samolotem i autokarowe. Wycieczki zagraniczne typu wczasy i zwiedzanie.
Nasi konsultanci pomogą Ci  wybrać kierunek twojej wyprawy i sprawdzą najlepsze oferty wakacji ze zwiedzaniem. Popularne wycieczki  

Na portalu znajdziesz wszystko co warto zobaczyć. Poznawaj nowe kultury, podziwiaj ciekawe miasta oraz ich zabytki. Interesujące programy zwiedzania. Co dzień możesz być w innym miejscu. Już dziś możesz  zaplanować swoje wakacje 2015!

 Wycieczki do Rzymu  

Wycieczka lotnicza do Watykanu Wycieczki autokarem  

 • Wycieczki autokarem do Włoch i wielu innych państw w Europie. Podczas wycieczki zobaczą Państwo najpiękniejsze miejsca na mapie Europy.
  Wyjazdy autokarowe na tanie wycieczki do Lwowa, Berlina, Pragi, Wilna.

  Oaza Travel 
oferuje tanie 
wycieczki zagraniczne - autokarowe do Litwy, Ukrainy, Węgier, Austrii. 
Polecamy wycieczki autokarowe do Hiszpanii, Portugalii, wczasy autokarem
 Bułgaria, Chorwacja oraz zwiedzanie Francji, Włoch, Rosji, Rumunii

   Kuchnia włoska  

  Kuchnia włoska


 • Pielgrzymka do Włoch  Wycieczki do Rzymu

  ..zobacz więcej     licznik odwiedzin - 25021735        | mapa strony | © 2011 - 2012
  Utworzono przez entro.pl witryny www AbcinfoCMS